Rowerzyści pod kołami

W minioną środę doszło do dwóch wypadków z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach poszkodowani trafili do szpitala.
W Staroźrebach kierowca nieustalonego samochodu potrącił rowerzystę. – Następnie zabrał go do auta i odwiózł do domu. Tam okazało się, że poszkodowany doznał urazu nogi i został przewieziony do szpitala – mówi rzecznik prasowy płockiej policji asp. sztab. Krzysztof Piasek.
Żeby ustalić okoliczności wypadku, policjanci muszą odnaleźć i przesłuchać kierowcę samochodu.
Policjanci ustalają także okoliczności wypadku, do którego doszło w Studzieńcu, gdzie 24-letni kierowca seata potrącił rowerzystę. Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Policja zwraca uwagę, że w ubiegłym roku zmieniły się przepisy dotyczące używania elementów odblaskowych przez tzw. niechronionych uczestników ruchu. – Przypominamy pieszym i rowerzystom, że po zapadnięciu zmroku, poza terenami zabudowanymi oraz w miejscach nieoświetlonych są zobowiązani do noszenia elementów odblaskowych. Dzięki temu kierowcy zauważą ich z większej odległości. To pozwoli na zmniejszenie prędkości i bezpieczne ominięcie osoby idącej wzdłuż drogi lub jadącej rowerem – dodaje K. Piasek. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …