Najnowsze informacje
fot. KPP w Sierpcu

Rośliny zniszczyła jego matka

Kilka dni temu sierpeccy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który zgłosił zniszczenie własnej uprawy sadzonek konopi indyjskich. Teraz za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii będzie odpowiadał przed sądem.
Dyżurny sierpeckiej komendy policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na terenie gminy Zawidz na jednej z posesji znajduje się marihuana. O tym fakcie powiadomił go mieszkający tam mężczyzna. Gdy policjanci dotarli na miejsce, podczas rozmowy ze zgłaszającym ustalili przebieg zdarzenia.
– 26-letni mężczyzna miał pretensje do swojej matki, że zniszczyła mu uprawę konopi. Kobieta wyrwała rośliny z donicy i wyrzuciła je na kompost. To skłoniło mężczyznę do powiadomienia policji – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji asp. Krzysztof Kosiorek.
W trakcie interwencji policjanci na kompoście znaleźli fragmenty łodyg, liści i zawiązków kwiatów konopi. Jak się okazało, mężczyzna uprawiał sadzonki konopi w specjalnie przygotowanej do tego szafie w pomieszczeniu gospodarczym. 26-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, a połamane rośliny zabezpieczono. Badanie potwierdziło, że rośliny są konopiami indyjskimi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie podejrzany usłyszał zarzut uprawiania konopi, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Handel nielegalnymi papierosami

Płoccy policjanci zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów i ponad pół kilograma krajanki. Funkcjonariusze od początku …

Mężczyzna chciał skoczyć z okna

W nocy z 5 na 6 kwietnia płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że …