Przyjechał do dziewczyny i… Włamał się do sklepu

Niecały dzień potrzebowali policjanci, aby ustalić sprawcę włamania do sklepu. Jak się okazało, złodziej włamał się w czasie, gdy odwiedzał swoją dziewczynę. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.
W miejscowości Rembielin, w gminie Brudzeń Duży, w ostatni grudniowy weekend doszło do włamania w miejscowym sklepie spożywczo–przemysłowym. Włamywacz ukradł ze sklepu alkohol, papierosy oraz inne produkty spożywcze i przemysłowe. Dodatkowo uszkodził drzwi wejściowe i instalację alarmu. Właściciele sklepu zgłosili fakt na policję, ale nie potrafili określić dokładnej wartości strat. – Policjanci z Posterunków Policji w Brudzeniu Dużym i Starej Białej, w wyniku wspólnych działań, w ramach pracy operacyjnej już w niedzielne popołudnie ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z włamaniem – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec gminy Stara Biała, który przebywał na terenie gminy Brudzeń Duży u swojej dziewczyny. Policjanci pojechali do miejsca, w którym mężczyzna miał się znajdować. Ustalenia mundurowych potwierdziły się. Policjanci na terenie posesji zastali nie tylko podejrzanego, ale również znaleźli skradziony towar, który zabezpieczyli. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Posterunku Policji w Brudzeniu.
Na miejscu został przesłuchany pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia z których wynika, że nie zdążył on jeszcze sprzedać niczego ze skradzionego towaru. Mężczyzna nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć dlaczego włamał się do sklepu. – Za kradzież z włamaniem w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Krzysztof Piasek.

(jac)
fot. KMP w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Spółka mogła stracić miliony złotych

Były prezes PKN ORLEN Jacek K. usłyszał w prokuraturze zarzut niedopełnienia obowiązków i niegospodarności w …