Najnowsze informacje

Prokuratura prowadzi śledztwo

Płocka Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo mające wyjaśnić, jak doszło do odkręcenia śrub na kole w samochodzie Danuty Olewnik, siostry porwanego i zamordowanego Krzysztofa. Kilka dni temu policja zdecydowała o objęciu rodziny Olewników ochroną.
Sytuacja miała miejsce na przełomie listopada i grudnia. W samochodzie Danuty Olewnik odpadło jedno z kół. Do wypadku doszło podczas jazdy na jednej z płockich ulic. Na szczęście auto jechało wolno, więc kobieta nie doznała obrażeń. Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. To ona wyjaśnia nieprawidłowości związane ze śledztwem w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Gdańscy śledczy przekazali sprawę do Prokuratury Rejonowej w Płocku.
– Śledztwo zostało wszczęte 6 grudnia. Ma ono wyjaśnić, w jaki sposób doszło do odkręcenia śrub na kole. Jedna śruba była całkowicie odkręcona, trzy inne były poluzowane. Na razie prokurator bierze pod uwagę różne wersje wydarzeń – mówi prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku.
Prokuratura dysponuje wstępną informacją. Wynika z niej, że ktoś mógł odkręcić koła celowo. Nie jest jednak znana opinia biegłego, która stanowiłaby dowód w sprawie.
Przed kilkoma dniami policja zdecydowała o objęciu rodziny Olewników ochroną prewencyjną. Ma to związek z pogróżkami, jakie rodzina odbierała. W pobliżu miejsc zamieszkania i pracy Olewników pojawiają się częściej patrole policyjne.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mężczyzna chciał skoczyć z okna

W nocy z 5 na 6 kwietnia płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że …

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …