Policjanci zatrzymali oszusta

Płoccy policjanci pracujący nad sprawą oszustwa, do którego doszło metodą na „oficera CBŚ” zatrzymali mężczyznę, który oszukał pracowników jednej z płockich hurtowni. Oszust wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego.
Do oszustwa doszło na początku września. – Do jednej z płockich hurtowni zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że jest oficerem CBŚ i poinformował, że przestępcy planują napad na tę hurtownię. Dlatego w celu zabezpieczenia środków poprosił o przekazanie wszystkich pieniędzy znajdujących się w hurtowni właśnie jemu. Pracownik przekazał fałszywemu oficerowi CBŚ kilkadziesiąt tysięcy złotych – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Poszukiwaniami oszusta zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. – W toku prowadzonej pracy operacyjnej ustalono fałszywego oficera CBŚ, któremu zostały przekazane pieniądze. Okazało się, że to 25-letni mieszkaniec Goleniowa w województwie zachodniopomorskim. Płoccy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę kilka dni temu w jego miejscu zamieszkania i przewieźli do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podejrzany przyznał się do oszustwa i złożył wyjaśnienia w prokuraturze. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór – dodaje Krzysztof Piasek.
Za oszustwo w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …