Policjanci udaremnili dwa samobójstwa

W ubiegłym tygodniu płoccy policjanci dzięki szybkiej i sprawnej reakcji uratowali kobietę i mężczyznę, którzy próbowali targnąć się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili powstrzymali desperatów.
We wtorek, 28 sierpnia do Komendy Miejskiej Policji w Płocku około godz. 20.00 zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów, że jego siostra wyszła z domu i chce popełnić samobójstwo. – Policjanci ustalili, że kobieta wsiadła do taksówki. W związku z tym wykonali szereg czynności, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia możliwego miejsca przebywania kobiety. Wszystko wskazywało na to, że jest to teren leśny. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania i właśnie w lesie zauważyli 48-letnią kobietę, siedzącą przy drzewie, na którym przewieszony był sznur. Kobieta w ręku trzymała pętlę. Mundurowi powstrzymali desperatkę. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z płockiej policji.
Kilka godzin później oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z mieszkań na terenie miasta do drzwi dobija się mężczyzna. Skierowani na miejsce policjanci, pod wskazanym adresem interwencji zauważyli w oknie na trzecim piętrze mężczyznę, który krzyczał, że będzie skakał. Mężczyzna siedział już na parapecie okna. Policjanci natychmiast zareagowali, rozpoczęli negocjacje z młodym mężczyzną. Argumenty policjantów trafiły do 20-latka. Mężczyzna zszedł z parapetu okna. Na miejsce mundurowi wezwali pomoc medyczną. – Po raz kolejny dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji płockim policjantom udało się zapobiec tragedii – podsumowuje Marta Lewandowska.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …