Podrobione towary trafiały do sprzedaży

Sierpeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli nielegalną odzież, okulary przeciwsłoneczne i zegarki. Wszystkie rzeczy miały nieoryginalne znaki identyfikacyjne znanych producentów.
Kilka dni temu w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu sierpeckiego policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą, pracujący nad nielegalnym procederem handlu rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, ujawnili i zabezpieczyli ubrania, zegarki oraz okulary przeciwsłoneczne znanych marek. – Produkty były podrobione, tak aby klienci myśleli, że kupują towar oryginalnie wyprodukowany przez producenta – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji sierż. Aleksandra Szarwińska. – Oferowane rzeczy 32-letnia mieszkanka gminy Zawidz wprowadzała do obrotu za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych. Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów, a kobieta została przesłuchana na powyższe okoliczności. Wartość zabezpieczonego towaru zostanie oszacowana w najbliższym czasie.
Zgodnie z przepisami ustawy prawo własności przemysłowej za nielegalne używanie znaku towarowego kobiecie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(jac)
fot. KPP w Sierpcu

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …