Podejrzani o rozboje, narkotyki…

Kilka dni temu mazowieccy policjanci zatrzymali dziesięciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów, rozboje, handel narkotykami, włamania do mieszkań i kradzieże biżuterii. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku.
Do zatrzymań doszło w niedzielę, 1 lutego w Żyrardowie. W skoordynowanej akcji uczestniczyli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i sekcji antyterrorystycznej mazowieckiej policji oraz policjanci z Żyrardowa. – Ustalenia wskazują, że grupa ta działała w okresie od 2003 roku do 2014 roku, na terenie powiatów żyrardowskiego, sochaczewskiego, grójeckiego, rawskiego oraz skierniewickiego. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu żyrardowskiego. Byli już w przeszłości notowani przez policję. Aktualnie są podejrzani o kradzieże samochodów, rozboje, handel narkotykami, włamania do mieszkań, a także kradzieże biżuterii metodą na tzw. wyrwę – informują służby prasowe mazowieckiej policji.
Śledczy zarzucają podejrzanym między innymi dokonanie w 2012 roku napadu na salon gier w Żyrardowie, podczas którego mieli zrabować 25 tysięcy złotych. Inne przestępstwo przypisywane zatrzymanym miało miejsce w 2014 roku w tym samym mieście, kiedy to grupa mężczyzn używając gazu łzawiącego, napadła na stację paliw i ukradła kasetkę z pieniędzmi.
Zatrzymani mają od 22 do 49 lat. Zapadły już decyzje o tymczasowym aresztowaniu 8 mężczyzn.
– Do zatrzymań doszło głównie dzięki kilkumiesięcznym działaniom operacyjnym policjantów. Na tej podstawie możliwe było podjęcie z umorzenia kilkudziesięciu spraw, które teraz znajdują swój finał w ustaleniu podejrzanych – podsumowują mazowieccy policjanci. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …