Płocka prokuratura oskarża „grupę mokotowską”

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku prowadzą śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, powiązanej z tzw. „grupą mokotowską”, zwaną również przez media „gangiem obcinaczy palców”. Tym razem 12 osób jest podejrzanych o trzy uprowadzenia w celu uzyskania okupu. 11 z nich policjanci doprowadzili z Zakładów Karnych lub Aresztów Śledczych. Do sprawy zatrzymano jedną osobę – 44-letniego Alberta P. ps. „Abel”.
Sprawy uprowadzeń, w które byli zamieszani ludzie z gangu mokotowskiego, rozpoczęły się w latach 2002–2005. – Wówczas na terenie Warszawy i okolic doszło do szeregu uprowadzeń osób dla okupu. W większości zdarzeń działania sprawców charakteryzowała skrajna brutalność, między innymi obcinano palce ofiarom, torturowano je, a nawet dochodziło do zabójstw. Prowadzone śledztwo dotyczy około 30 uprowadzeń i 5 zabójstw – informuje na portalu policja.pl kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.
Po wielu miesiącach pracy policjanci z CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Według funkcjonariuszy podział zadań w grupie zajmującej się porwaniami był ściśle zhierarchizowany.

Zobacz kolejny artykuł

Przyjechał do dziewczyny i… Włamał się do sklepu

Niecały dzień potrzebowali policjanci, aby ustalić sprawcę włamania do sklepu. Jak się okazało, złodziej włamał …