Płoccy policjanci zatrzymali Gruzinów

Policjanci z komisariatu na płockim osiedlu Podolszyce zatrzymali trzech obywateli Gruzji, którzy włamywali się do samochodów w województwach mazowieckim i łódzkim. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Płoccy policjanci z Komisariatu Policji na osiedlu Podolszyce dzięki intensywnej pracy operacyjnej ustalili sprawców włamań do samochodów. Prowadzone przez kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn. Kilka dni temu zostali zatrzymani na gorącym uczynku włamania do samochodu audi, zaparkowanego na parkingu w rejonie marketu budowlanego przy tracie ks. Popiełuszki w Płocku. – Wszyscy zatrzymani to obywatele Gruzji w wieku 34, 28 i 25 lat. Mieszkali w Polsce na terenie Kutna. Mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. Pracując dalej nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymani najprawdopodobniej mają związek z co najmniej dziesięcioma włamaniami do samochodów, nie tylko w Płocku, ale również na terenie całego Mazowsza oraz woj. łódzkiego – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Jak się okazało, włamywacze po wejściu do pojazdu kradli cenne przedmioty, które znajdowali w środku. Były to m.in. zestawy kluczy, nawigacje i elektronarzędzia. Łupy pozostawiali w lombardach w Płocku i Kutnie. Prowadzone przez mundurowych czynności pozwoliły na odzyskanie części skradzionych przedmiotów.
Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani przez prokuratora, który po zapoznaniu się z materiałami zebranymi dotychczas w tej sprawie przez policjantów skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzn aresztu. Sąd do wniosku przychylił się i aresztowano wszystkich mężczyzn na trzy miesiące. – Policjanci prowadzą jednak nadal czynności w tej sprawie, gdyż ma ona charakter rozwojowy i nie wykluczone, że mężczyźni mają związek również z innymi podobnymi zdarzeniami – dodaje Krzysztof Piasek.

(jac)
fot. KMP w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …