Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

Kierowca, który spowodował kolizję będąc nietrzeźwym, usiłował wręczyć policjantom łapówkę, by uniknąć odpowiedzialności karnej. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym, spowodowanie kolizji i usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi policji. Grozi mu do 10 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu doszło do kolizji w Zągotach. – 55-letni mieszkaniec powiatu płockiego kierując oplem astrą zderzył się z koparką, a następnie z volkswagenem golfem, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając swój uszkodzony pojazd – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z posterunku w Bielsku, którzy natychmiast pojechali na miejsce. Po uzyskaniu informacji od świadków zdarzenia, na temat kierowcy opla, pojechali do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany w domu. Był nietrzeźwy. Policjanci trzykrotnie przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do komendy w Płocku.
W komendzie podczas wykonywania czynności związanych z zatrzymaniem mężczyzna zaproponował policjantowi tysiąc złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Policjant poinformował mężczyznę, że jest to przestępstwo i w związku z tym faktem sporządził stosowną dokumentację. – Zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie – dodaje Krzysztof Piasek i wylicza. – Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym – zagrożone karą do 2 lat więzienia oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata, spowodowania kolizji drogowej – zagrożone karą grzywny do 5 tysięcy złotych oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi policji – zagrożenie karą do 10 lat więzienia.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …