Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

Kierowca, który spowodował kolizję będąc nietrzeźwym, usiłował wręczyć policjantom łapówkę, by uniknąć odpowiedzialności karnej. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym, spowodowanie kolizji i usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi policji. Grozi mu do 10 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu doszło do kolizji w Zągotach. – 55-letni mieszkaniec powiatu płockiego kierując oplem astrą zderzył się z koparką, a następnie z volkswagenem golfem, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając swój uszkodzony pojazd – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z posterunku w Bielsku, którzy natychmiast pojechali na miejsce. Po uzyskaniu informacji od świadków zdarzenia, na temat kierowcy opla, pojechali do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany w domu. Był nietrzeźwy. Policjanci trzykrotnie przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do komendy w Płocku.
W komendzie podczas wykonywania czynności związanych z zatrzymaniem mężczyzna zaproponował policjantowi tysiąc złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Policjant poinformował mężczyznę, że jest to przestępstwo i w związku z tym faktem sporządził stosowną dokumentację. – Zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie – dodaje Krzysztof Piasek i wylicza. – Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym – zagrożone karą do 2 lat więzienia oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata, spowodowania kolizji drogowej – zagrożone karą grzywny do 5 tysięcy złotych oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi policji – zagrożenie karą do 10 lat więzienia.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Przyjechał do dziewczyny i… Włamał się do sklepu

Niecały dzień potrzebowali policjanci, aby ustalić sprawcę włamania do sklepu. Jak się okazało, złodziej włamał …