Pijani kierowcy z zarzutami

Gostynińscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden dachował skodą w Sierakowie, a drugi uciekał ciągnikiem rolniczym. Obaj usłyszeli już zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości.
W sobotę, 10 lutego wieczorem dyżurny gostynińskiej policji otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu w Sierakowie. – Na miejscu policjanci zastali 5 osób podróżujących skodą, wszyscy są mieszkańcami Gostynina – mężczyzn w wieku 37 i 33 lat oraz trzy kobiety w wieku od 25 do 47 lat. Wszyscy oprócz 25-latki byli nietrzeźwi. Na szczęście żaden z uczestników dachowania nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Jak się okazało 33-letni kierujący tym pojazdem był pijany. Badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji podkom. Dorota Słomkowska.
Jeszcze tego samego wieczoru również pacyńscy policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży ciągnika rolniczego na terenie gminy Pacyna. – Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania pojazdu. Po przejechaniu kilku miejscowości, już na terenie gminy Sanniki, mundurowi zauważyli ciągnik i niezwłocznie zatrzymali kierującego nim 37-letniego mieszkańca gminy Gąbin. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dalsze czynności wykazały, że nie doszło do kradzieży, a jedynie do nieporozumienia, ponieważ rodzina zgłaszającej zezwoliła 37-latkowi na użyczenie pojazdu – dodaje Dorota Słomkowska.
Obaj mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im wysoka grzywna, do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo kierowca skody, zgodnie z art. 86§1 kodeksu wykroczeń, odpowie jeszcze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym przypadku wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością wioząc pasażerów w stanie nietrzeźwości.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …