Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we wtorek, 5 lutego. Na szczęście działania oszusta zakończyły się niepowodzeniem.
Do mieszkanki Płocka zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika poczty z informacją, że na adres płocczanki zostanie dostarczona paczka. Zapytała, czy kobieta będzie za około pół godziny w mieszkaniu. Seniorka potwierdziła, że jest w mieszkaniu i będzie czekać na przesyłkę. Po kilku minutach ponownie zadzwonił telefon, jednak po drugiej stronie słuchawki był już mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. – W rozmowie z seniorką wyjaśniał, że padła ofiarą oszustów i żeby nie otwierała drzwi ani nie wpuszczała nikogo do mieszkania. Powiedział kobiecie, że przestępcy chcą dokonać kradzieży pieniędzy z jej konta. W dalszej rozmowie poinstruował seniorkę, aby udała się pilnie do banku, w którym posiada konto i założyła aplikację mobilną w swoim telefonie. Niestety kobieta uwierzyła w słowa podszywającego się za policjanta oszusta, udała się do banku i postąpiła według jego instruktażu – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji sierż sztab. Marta Lewandowska.
Kiedy kobieta wróciła do mieszkania, oszust zadzwonił ponownie. Tym razem zadawał pytania, które umożliwiły mu zdobycie niezbędnych danych do bankowej aplikacji mobilnej. Próbował między innymi uzyskać nazwisko panieńskie kobiety. W trakcie rozmowy instruował kobietę w taki sposób, aby otrzymać dostęp do konta mobilnego banku. Jednak zabezpieczenia bankowe uniemożliwiły oszustowi dokonania transakcji przelewu gotówki. Zdenerwowany przeszkodami przerwał rozmowę. Seniorka późnym popołudniem zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszusta. Zgłosiła ten fakt policjantom z Komisariatu Policji w Płocku. Na szczęście oszust nie dokonał żadnej transakcji na rachunku bankowym kobiety.

(jac)
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …