Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Ostrzegamy seniorów

Oszuści nie składają broni i cały czas próbują oszukać seniorów w różny sposób. Ostatnio pojawiły się informacje o metodzie „na zmieniające się numery telefonów”.
Seniorzy to osoby, które najczęściej są ofiarami oszustów. Przestępcy wykorzystują fakt, że nie są oni w stanie ocenić, czy fakty przekazywane przez oszustów są prawdziwe, czy też jest to kłamstwo mające na celu uzyskanie pieniędzy w sposób przestępczy. Policja wielokrotnie informuje o oszustwach metodą na wnuczka, policjanta, oficera CBŚ lub pracownika gazowni, wodociągów itp.
Ostatnio pojawiły się nieliczne co prawda informacje, że oszuści próbują oszukać seniorów w nowy sposób. – Do seniora dzwoni osoba i informuje, że zmieniają się numery telefonów do instytucji publicznych takich jak wodociągi, gazownia, przychodnie lekarskie itp. W związku ze zmianą należy podpisać niezbędne dokumenty, z którymi ma się zgłosić jakaś osoba. Za tę usługę należy zapłacić 55 złotych – opisuje sposób działania oszustów rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.

(jac)
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …