Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Ostrzegamy seniorów

Oszuści nie składają broni i cały czas próbują oszukać seniorów w różny sposób. Ostatnio pojawiły się informacje o metodzie „na zmieniające się numery telefonów”.
Seniorzy to osoby, które najczęściej są ofiarami oszustów. Przestępcy wykorzystują fakt, że nie są oni w stanie ocenić, czy fakty przekazywane przez oszustów są prawdziwe, czy też jest to kłamstwo mające na celu uzyskanie pieniędzy w sposób przestępczy. Policja wielokrotnie informuje o oszustwach metodą na wnuczka, policjanta, oficera CBŚ lub pracownika gazowni, wodociągów itp.
Ostatnio pojawiły się nieliczne co prawda informacje, że oszuści próbują oszukać seniorów w nowy sposób. – Do seniora dzwoni osoba i informuje, że zmieniają się numery telefonów do instytucji publicznych takich jak wodociągi, gazownia, przychodnie lekarskie itp. W związku ze zmianą należy podpisać niezbędne dokumenty, z którymi ma się zgłosić jakaś osoba. Za tę usługę należy zapłacić 55 złotych – opisuje sposób działania oszustów rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.

(jac)
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …