Ostrzegali seniorów przed „wnuczkami”

Spotkanie pod hasłem „Pomóż sobie – jak obronić swoje mienie” odbyło się w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku w ramach Akademii Dzielnicowego. Inicjatorem spotkania był płocki dzielnicowy st. asp. Andrzej Matczak. Przedsięwzięcie adresowane było do płockich seniorów, którzy narażeni są na oszustwa metodą „na wnuczka”.
Celem spotkania było przekazanie płockim seniorom informacji na temat zagrożeń związanych z oszustwami metodą „na wnuczka” i innymi podobnymi metodami. Seniorzy mogli obejrzeć przygotowane specjalnie na to spotkanie krótkie scenki, które zaprezentowali aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. Tematyka scenek dotyczyła oszustw „na wnuczka” oraz „na oficera CBŚP”. – Uczestnicy spotkania poznali nie tylko metody działania oszustów, które cały czas się zmieniają, ale także uwarunkowania psychologiczne, które powodują, że seniorzy ostatecznie stają się ofiarami przestępców. Prelekcję na ten temat wygłosiła przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Płocku przedstawił problematykę oszustw występujących na podległym terenie z punktu widzenia policji, przytoczył dane statystyczne oraz wskazał na sposoby postępowania, aby w możliwie jak najskuteczniejszy sposób zabezpieczyć się przed metodami stosowanymi przez oszustów.
Spotkanie adresowane do seniorów, podczas którego omawiane były zagadnienia dotyczące oszustw, było istotnym elementem w walce z tego typu przestępczością, gdyż to właśnie seniorzy najczęściej stają się ofiarami oszustw.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …