Najnowsze informacje

Omijaj zimą ul. Dobrzyńską 17A

Wspólnota mieszkańców bloku przy ul. Dobrzyńskiej 17A ma problem z chodnikiem. – To chodnik z płyt budowlanych. Chodzi nam o naprawienie dosłownie kilkumetrowego odcinka. Korzenie drzew tak zniszczyły płyty, że wystają na jakieś 15–20 cm – tłumaczą mieszkańcy. Przejście takim chodnikiem nie należy do najprzyjemniejszych, a i bezpieczne wcale nie jest. – Zeszłej zimy dwie osoby połamały tutaj ręce i nogi – alarmują.
Wspólnota już od półtora roku próbuje rozwiązać problem. Z prośbą o pomoc mieszkańcy zwrócili się do ratusza. W 2011 sprawą zainteresowali m.in. Elżbietę Gapińską wtedy jeszcze przewodniczącą Rady Miasta, dziś posłankę. – Potem temat wrócił do prezydenta Krzysztofa Buczkowskiego. Obiecał nam, że ten nieszczęsny odcinek zostanie naprawiony do końca roku. Zapytałem do końca którego roku. I miałem racje. Dziś już nie ma w ratuszu prezydenta Buczkowskiego, a my dalej jesteśmy odsyłani – twierdzi Grzegorz Głuchowski, reprezentujący mieszkańców ul. Dobrzyńskiej 17A.
Dlaczego tak się dzieje? Zdaniem wspólnoty część chodnika należy do miasta, część do wspólnoty. – Ale to od strony chodnika należącego do miasta rosły drzewa, które korzeniami niszczyły chodnik. Prosiliśmy o uporządkowanie drzew i o naprawę chodnika. Początkowo otrzymaliśmy pisma, że drzew nie trzeba ruszać. W listopadzie jednak wycięli drzewa, ale chodnika już nie naprawili. Wcześniej pisali, że nie ma na to funduszy, potem, że remont chodnika można wykonać w taki sposób, aby nie kolidował z korzeniami drzew. Czujemy się przesuwani z kąta w kąt – mówi Grzegorz Głuchowski. Dodaje, że mieszkańcy wyszli z propozycją, że podzielą się z urzędem kosztami naprawy. To podobno koszt ok. 2 tys. zł. Ale to rozwiązanie również nie spotkało się z aprobatą władz.
Z zespołu medialnego Urzędu Miasta otrzymaliśmy odpowiedź, że „Gmina-Miasto Płock nie ma podstaw prawnych ani formalnych, aby przeprowadzić remont uszkodzonego chodnika. Chodnik jest zlokalizowany na działce, która jest w użytkowaniu wieczystym wspólnoty mieszkaniowej. W związku z tym to wspólnota mieszkaniowa jest właściwym podmiotem, w gestii którego leży ewentualny remont chodnika”.
No i mamy sytuację patową. Co dalej? Idzie zima. Śnieg i mróz coraz częściej nawiedzają miasto. Chodnik dalej jest w fatalnym stanie. Kto chce mieć ręce i nogi całe, lepiej niech daruje sobie spacer chodnikiem przy ul. Dobrzyńskiej 17A. Tylko czy to jest rozwiązanie tej sytuacji?     BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Mężczyzna chciał skoczyć z okna

W nocy z 5 na 6 kwietnia płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że …

Znęcał się nad żoną

Najbliższe trzy miesiące 47-latek zatrzymany przez pacyńskich policjantów spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od dłuższego …