Okradł starszego mężczyznę

W Płocku znów grasuje oszust okradający starszych ludzi. Tym razem jego łupem padło ponad 7 tysięcy złotych.
We wtorek, 9 listopada, oszust okradł 73-letniego mieszkańca osiedla Międzytorze: – Około godziny 9.00 zadzwonił domofonem do jednego z mieszkań. Tłumaczył, że przyszedł do wujka, którego akurat nie ma w domu. Gdy wszedł do klatki, skierował się do mieszkania, do którego zadzwonił. 73-letniego lokatora zapytał, czy może skorzystać z telefonu. Właściciel mieszkania udostępnił mu aparat. Po krótkiej rozmowie telefonicznej młody mężczyzna stwierdził, że wujek będzie za 15 minut i poprosił gospodarza, żeby ten pozwolił mu zaczekać w mieszkaniu – mówi asp. Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
Gdy oszust „czekał” na wujka, poprosił gospodarza o zamianę dwóch banknotów o nominale 50 zł na jeden stuzłotowy. Starszy pan zgodził się, jednocześnie niestety ujawnił miejsce, w którym trzymał swoje oszczędności. Po chwili „gość” poprosił o kartkę i długopis. Gospodarz musiał się na chwilę odwrócić, żeby podać te przedmioty. Po kilku minutach młody mężczyzna opuścił mieszkanie, razem z nim zniknęło ponad 7 tysięcy złotych.
– Pokrzywdzony podał rysopis podejrzanego. Był to młody mężczyzna w wieku około 25 lat. Miał 175 cm wzrostu i około 70 kg wagi, twarz pociągłą, włosy czarne. Był ubrany elegancko, w czarną jesionkę długości 3/4 i garniturowe, ciemne spodnie – dodaje Krzysztof Piasek.
Płocka policja ponownie zwraca się do starszych osób, by nie wpuszczały do mieszkań obcych ludzi, którzy podają się za pracowników różnych instytucji czy krewnych sąsiadów.     (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …