Okradł mieszkankę Wyszogrodu

Mieszkanka Wyszogrodu przekazała nieznajomemu mężczyźnie biżuterię wartą kilka tysięcy złotych. Oszust mówił, że jest kurierem policyjnym.
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. – W jednym z mieszkań w Wyszogrodzie pojawił się nieznajomy mężczyzna, który poinformował mieszkającą tam samotnie starszą kobietę, że jest policyjnym kurierem. Oświadczył, że jej syn miał wypadek, w którym ucierpiała młoda kobieta. W związku z tym wypadkiem synowi grozi więzienie, jednak aby nie trafił on do więzienia, potrzebne są pieniądze – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Kobieta nie miała w domu pieniędzy tylko biżuterię, którą dała nieznajomemu. Nieznajomy, aby uwiarygodnić całą historię, dał kobiecie telefon, przez który słyszała ona jakiś hałas i prośbę zapłacenia kurierowi. – Jak się później okazało, syn nie spowodował żadnego wypadku, a cała historia była zmyślona przez oszustów. Starsza kobieta została oszukana tracąc biżuterię wartą kilka tysięcy złotych – dodaje Krzysztof Piasek.
Policjanci ponownie apelują do wszystkich mieszkańców Płocka i powiatu, aby zachowali szczególną ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i pod żadnym pozorem nie przekazywali im pieniędzy. – Każda prośba o pieniądze – niezależnie, jaka historyjka wcześniej zostaje przedstawiona, to jest próba oszustwa. Dlatego nie należy przekazywać osobom obcym swoich pieniędzy czy też kosztowności – podsumowuje K. Piasek.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …