Odzyskano skradzione samochody

Płoccy policjanci zajmujący się przestępczością samochodową zlikwidowali kilka miejsc, w których znajdowały się kradzione samochody oraz części pochodzące z rozbiórki kradzionych pojazdów. Płocki sąd zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny, który zajmował się tym przestępczym procederem. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku zajmujący się przestępstwami samochodowymi wpadli na trop 39-latka, który zajmował się ukrywaniem skradzionych samochodów – W toku dalszej pracy policjanci ustalili, że samochody po ukryciu, w tzw. dziuplach były rozbierane na części, które następnie były sprzedawane. Realizując sprawę kryminalni ustalili i przeszukali łącznie cztery miejsca, w Płocku i powiecie płockim – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
W wyniku przeszukań odnalezione zostały trzy samochody pochodzące z kradzieży na terenie Polski. Było to bmw X6, renault espace oraz range rover. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli bardzo dużo części pochodzących z innych pojazdów, między innymi volkswagena scirocco o wartości niemal 40 tysięcy złotych, audi A6 o wartości 130 tysięcy złotych i citroena C4 o wartości 90 tysięcy złotych. Obecnie mundurowi prowadzą czynności w celu ustalenia z jakich pojazdów pochodzą pozostałe części. Według policji wartość odzyskanych pojazdów i zabezpieczonych części może wynosić nawet ponad 1 milion złotych.
Kryminalni zatrzymali 39-letniego płocczanina oraz współpracującego z nim 40-latka, także mieszkańca Płocka.
Sąd Rejonowy w Płocku na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego zastosował wobec młodszego z mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, natomiast wobec starszego prokurator zastosował dozór policyjny. – Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż policjanci prowadzą dalsze ustalenia w tej sprawie. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu. Za przestępstwo paserstwa, jakiego dopuścili się mężczyźni, w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Krzysztof Piasek.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kradł rośliny w centrum Płocka

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł rośliny posadzone przy pasażu Roguckiego. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 …

Policjanci z Płocka i Grójca ugasili samochód

Policjanci z Grójca oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Płocka wracający z zabezpieczenia wizyty premiera …