Nietrzeźwa kobieta spowodowała wypadek

Do nietypowego wypadku doszło w ubiegłym tygodniu w Parzeniu. Zderzyły się seat i audi.
Gdy na miejscu zjawili się policjanci, szybko okazało się, że kierująca seatem 50-letnia mieszkanka województwa kujawsko-pomorskiego była nietrzeźwa. – W aucie były dwa psy. W pewnym momencie jeden z nich wszedł między pedały sprzęgła, hamulca i gazu. Kobieta chciała wydostać psa i przestała obserwować drogę – relacjonuje oficer prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka audi, którym kierował 24-letni mieszkaniec Lipna. W audi podróżowała jeszcze 26-letnia kobieta i siedmiomiesięczne dziecko. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała kierująca seatem. – Kobieta została przewieziona do szpitala. Kierujący i pasażerowie audi nie doznali żadnych obrażeń. Na miejscu występowały utrudnienia w ruchu związane z usuwaniem z drogi płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów – dodaje Krzysztof Piasek.
Policjanci apelują do wszystkich, którzy podróżują w samochodach ze swoimi czworonożnymi pupilami, aby zwierzęta przewozić w sposób bezpieczny dla nich samych i dla wszystkich osób podróżujących w samochodzie. – Na rynku dostępne są już specjalne transportery dla zwierząt, maty i szelki. Dzięki takim akcesoriom podróż z naszym pupilem będzie bezpieczna zarówno dla zwierzęcia, jak i dla wszystkich użytkowników drogi – podsumowuje Krzysztof Piasek.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kradł rośliny w centrum Płocka

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł rośliny posadzone przy pasażu Roguckiego. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 …

Policjanci z Płocka i Grójca ugasili samochód

Policjanci z Grójca oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Płocka wracający z zabezpieczenia wizyty premiera …