Narkotyki o wartości 115 tysięcy zł

Kilka dni temu funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zlikwidowali plantację marihuany w powiecie płockim.
W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę i jego żonę. Oboje usłyszeli zarzut uprawy znacznej ilości konopi indyjskich. Wczoraj zostali doprowadzeni do sądu. Wobec 37-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt, kobieta została objęta dozorem policyjnym. Zatrzymanym, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. – Z ustaleń policjantów z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KWP w Radomiu wynikało, że w jednej z miejscowości w powiecie płockim może znajdować się nielegalna plantacja konopi. Przypuszczenia mundurowych się potwierdziły: w trakcie przeszukania posesji w piwnicy budynku gospodarczego odkryli zakamuflowaną plantację. W pomieszczeniu wyposażonym między innymi w specjalistyczne lampy sodowe, urządzenia nawadniające i mierzące kwasowość gleby funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi w różnym stadium rozwoju – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.
Badania potwierdziły, że zabezpieczone krzewy to odmiana konopi indyjskich, z których można było uzyskać 2,5 kg suszu o czarnorynkowej wartości 115 tys. zł. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …