fot. D. Ossowski

Mieszkańcy: inwestycji mówimy NIE

Na działce przy ul. Zglenickiego, w niewielkiej odległości od dwóch hoteli i domków jednorodzinnych, od 5 lat był skup złomu, a wcześniej betoniarnia. Kilka lat temu postawiono tam halę, w której miała się odbywać kasacja samochodów. Inwestor zmienił jednak zdanie i kilka miesięcy temu poinformował Urząd Gminy Stara Biała, że zamierza w tym miejscu uruchomić zakład przetwórstwa mięsnego.
Informacja o zamiarach inwestora dotarła do mieszkańców gminy dopiero kilka dni temu i wzbudziła potężny niepokój. Najbliżsi sąsiedzi, ale nie tylko, boją się uciążliwości, hałasu, smrodu i wzmożonego ruchu komunikacyjnego – nowej inwestycji zgodnie mówią „nie”.
Na dodatek niepokoi ich, że nic nie wiedzieli o zamiarach inwestora. Dopiero ktoś z mieszkańców całkiem przypadkiem przeczytał oświadczenie, że tylko do 20 grudnia można składać wnioski dotyczące inwestycji. Potem nie będą rozpatrywane żadne zażalenia. Tydzień przed tą datą w remizie w Maszewie nad Wisłą odbyło się spotkanie mieszkańców, podczas którego zbierane były podpisy pod wnioskiem do wójta, by nie wydawał pozwolenia na budowę.
W spotkaniu, które odbyło się z inicjatywy radnego Huberta Murawskiego, nie uczestniczył wójt, który został zaproszony przez mieszkańców. Był natomiast inwestor gotowy odpowiedzieć na wszystkie ich pytania.
Pół roku temu do Urzędu Gminy dotarł wniosek inwestora o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej polegającej na przetwórstwie mięsnym.


Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …