Najnowsze informacje

Kradzież ciągnika siodłowego

Dzięki współpracy policjantów z Sochaczewa, Kutna i Lipna udało się odzyskać ciągnik siodłowy i naczepę, które zostały skradzione w grudniu ubiegłego roku.
Zestaw wart blisko 200 tys. zł został odnaleziony w gminie Kikół. Podejrzany w tej sprawie 34-latek – mieszkaniec powiatu płockiego – trafił już do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.
W połowie grudnia ubiegłego roku policjanci zostali powiadomieni o kradzieży ciągnika siodłowego mercedes actros, który zniknął z parkingu w Teresinie-Gaju. – W rozwiązanie sprawy zaangażowali się funkcjonariusze posterunku w Teresinie i referatu operacyjno-rozpoznawczego sochaczewskiej komendy – informuje oficer prasowy sochaczewskiej policji sierż. szt. Agnieszka Dzik. – Dzięki dobrej współpracy miejscowych funkcjonariuszy z policjantami z Kutna i Lipna poszukiwany pojazd został odnaleziony na terenie gminy Kikół. Na miejscu zatrzymano 34-letniego mieszkańca powiatu płockiego, podejrzewanego o włamanie do auta i jego kradzież. Znaleziono przy nim telefony komórkowe, moduły elektroniczne, urządzenie wykorzystywane przy poborze opłat drogowych oraz „pasówkę”.
Oprócz mercedesa policjanci znaleźli w garażu naczepę ciągnika siodłowego. W trakcie czynności okazało się, że właściciel nic nie wiedział o jej kradzieży. Zostawił ją na parkingu, a o utracie i odzyskaniu mienia dowiedział się od sochaczewskich policjantów.
W piątek, 26 stycznia 34-letni podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. – Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy postanowił zastosować wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje sierż. szt. Agnieszka Dzik.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Handel nielegalnymi papierosami

Płoccy policjanci zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów i ponad pół kilograma krajanki. Funkcjonariusze od początku …

Mężczyzna chciał skoczyć z okna

W nocy z 5 na 6 kwietnia płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że …