Kradli rowery

Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kilkunastu rowerów.
Od wiosny tego roku płoccy policjanci poszukiwali sprawców kradzieży rowerów. Łupem rabusiów padło w sumie 16 jednośladów.
– Jednym z podejrzanych okazał się 19-letni płocczanin. Mężczyzna ukrywał się, jednak prowadzone w sprawie czynności zmierzające do zatrzymania zostały zakończone sukcesem. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie zatrzymanemu dziewiętnastolatkowi zarzutów kradzieży 12 rowerów, 1 kradzieży odzieży i 4 zarzutów dotyczących włamań. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzutów, wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy – mówi rzecznik prasowy płockiej policji st. asp. Krzysztof Piasek.
Drugi z zatrzymanych to 22-latek, także z Płocka. Ponieważ wcześniej nie zapłacił kilku kar grzywny, sąd orzekał, że musi spędzić 60 dni w zakładzie karnym. – W tym przypadku płoccy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów 4 kradzieży rowerów. Mężczyzna również przyznał się do tych czynów – dodaje K. Piasek.
Policjanci przypominają, że za kradzieże w kodeksie karnym przewidziana jest kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …