Kradł rośliny w centrum Płocka

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł rośliny posadzone przy pasażu Roguckiego. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 lat więzienia.
Kilka dni temu pracownicy Zespołu Monitoringu Straży Miejskiej w Płocku z kamery umiejscowionej w rejonie targowiska przy ulicy Rembielińskiego zaobserwowali mężczyznę przypominającego rysopisem sprawcę wcześniejszych kradzieży nasadzeń roślin przy pasażu Roguckiego i ul. Łukasiewicza. – Niezwłocznie o poinformowano o tym dyżurnego Straży Miejskiej, który we wskazany rejon wysłał patrol. Funkcjonariusze przybyli po 10 minutach, ale podejrzanego mężczyzny nie zlokalizował – informuje ratuszowy zespół współpracy z mediami.
Pracownicy monitoringu ponownie zlokalizowali podejrzanego mężczyznę kilkadziesiąt minut później. – Tym razem do akcji wkroczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji. W oparciu o informację od pracowników Zespołu Monitoringu o przemieszczeniu się podejrzanego w rejon Skweru Lutyńskiego natychmiast podjęli działania, podczas których na bieżąco byli informowani przez pracownika Zespołu Monitoringu o trasie jego przejścia. Kilka minut później mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy KMP w rejonie ulicy Bielskiej – dodają w Urzędzie Miasta.
Policjanci ustalili, że podejrzany kradł rośliny z pasażu Roguckiego i skweru Lutyńskiego wielokrotnie od połowy kwietnia. Łączna suma strat powstałych w wyniku kradzieży to 7 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży, co w kodeksie karnym jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, nie jest wykluczone, że kolejnym osobom zostaną postawione zarzuty paserstwa.

(jac)
fot.
UMP

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …