Kradł kable elektryczne

Policjanci z Wyszogrodu zatrzymali mężczyznę, który kradł przewody elektryczne z domów w budowie. W domu zatrzymanego policjanci znaleźli otuliny przewodów miedzianych.
Cała historia zaczęła się w nocy z 7 na 8 grudnia. – Ktoś wyrwał deski zabezpieczające okna rozbudowywanego domu i wszedł do środka. Włamywacz przygotował sobie przewody elektryczne, aby je ukraść. Do kradzieży jednak nie doszło, przewody pozostały na miejscu – mówi rzecznik prasowy płockiej policji asp. sztab. Krzysztof Piasek.
Po przyjęciu zawiadomienia o zdarzeniu od właściciela domu policjanci zaczęli szukać włamywacza. – W wyniku prowadzonych ustaleń funkcjonariusze udali się do domu 51-letniego mieszkańca Wyszogrodu. Podczas przeszukania znaleźli puste otuliny przewodów elektrycznych. Okazało się, że pochodzą one z kradzieży przewodów, która miała miejsce pod koniec listopada w tym samym rozbudowywanym domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie i sprawdzają, czy ma on związek z innymi zgłoszonymi kradzieżami – dodaje Krzysztof Piasek.
Podejrzany odpowie za kradzież oraz za uszkodzenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …