Komornik – fakty i mity

Kiedy komornik przystępuje do akcji? Co może nam zabrać, a czego nie? Czy może nam zostawić np. samochód, który zajął? Jakie uprawnienia ma komornik? I czy jest detektywem?
Na te pytania starano się odpowiedzieć podczas spotkania w Towarzystwie Naukowym Płockim, którego gościem był Rafał Walczyński, komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Płocku. – To jedno z trzech spotkań z komornikiem, które zaplanowaliśmy. Dzisiaj chcemy rozmawiać o zajęciu ruchomości – mówił rozpoczynając spotkanie Waldemar Podel, przewodniczący Sekcji Nauk Społecznych TNP.
Rafał Walczyński wyjaśnił, że przystępuje do pracy, gdy jest stosowna decyzja sądu i wniosek o egzekucję od wierzyciela. Mówił także o tym, że gdy komornik zawita do naszego domu, nie może nam zająć odzieży, przedmiotów kultu religijnego, sprzętu gospodarstwa domowego. – Oczywiście chodzi o rzeczy podstawowe. Jeśli dłużnik ma np. kilkanaście futer, to można je zająć – mówił Rafał Walczyński.
Dodał, że dłużnikom zawsze przysługuje skarga na działania komornika.

Zobacz kolejny artykuł

Handel nielegalnymi papierosami

Płoccy policjanci zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów i ponad pół kilograma krajanki. Funkcjonariusze od początku …

Mężczyzna chciał skoczyć z okna

W nocy z 5 na 6 kwietnia płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że …