Jest akt oskarżenia prokuratury

Płocka Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 29-letniego Bartosza N. Postawiła mu zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym Łukasza Masiaka – dziennikarza z Mławy.
Wydarzenia z Mławy przewinęły się przez wszystkie media w Polsce. Łukasz Masiak, dziennikarz lokalnego portalu, poniósł śmierć w nocy z 13 na 14 czerwca ub. r. Tej feralnej nocy dziennikarz i Bartosz N. byli w jednym z mławskich lokali. Doszło między nimi do nieporozumienia. Mężczyźni razem weszli do toalety. Tam N. pobił Łukasza Masiaka i uciekł. Obrażenia dziennikarza okazały się śmiertelne. Sekcja zwłok wykazała, że dziennikarz został kopnięty w lewą część głowy. To spowodowało powstanie krwiaka oraz niewydolność krążeniowo-oddechową, a w efekcie śmierć. 32-letni Łukasz Masiak osierocił dwójkę dzieci.
Po tym wydarzeniu w mediach pojawiły się spekulacje, że śmierć Masiaka może mieć związek z jego pracą zawodową. Policja od razu rozpoczęła poszukiwania Bartosza N, ale ten zapadł się pod ziemię. Za Bartoszem N. rozesłano listy gończe, szukał go Interpol. Wszystko jednak bez rezultatu.
Po ponad pół roku od zdarzenia Bartosz N. dobrowolnie na początku lutego zgłosił się do Prokuratury Okręgowej w Płocku. Został mu przedstawiony zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Bartosz N. nie przyznał się do winy, złożył krótkie wyjaśnienia i odmówił odpowiedzi na pytania. Według prokuratury podłożem konfliktu z Łukaszem Masiakiem były „kwestie towarzyskie”, a nie charakter pracy dziennikarza. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …