Jeden próbował pobić policjanta

W środę, 12 listopada, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do starego młyna przy ul. Kolejowej na Radziwiu.
Informację o włamaniu dyżurny płockiej policji otrzymał od anonimowej osoby. – Na miejsce został skierowany patrol z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Płocka. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na ich widok usiłował uderzyć jednego z policjantów trzymaną w ręku metalową listwą o długości około 80 cm. Funkcjonariusz wytrącił mężczyźnie listwę i obezwładnił go – mówi rzecznik prasowy płockiej policji asp. sztab. Krzysztof Piasek.
Napastnikiem okazał się 28-letni mieszkaniec Płocka. Policjanci po sprawdzeniu obiektu stwierdzili, że drzwi do młyna zostały uszkodzone. – W związku z tym sprawdzili wnętrze młyna. W jednym z pomieszczeń w szafie funkcjonariusze ujawnili drugiego mężczyznę, który schował się przed nimi. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że jest to również mieszkaniec Płocka w wieku 24 lat – dodaje Krzysztof Piasek.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyźni weszli do pomieszczeń młyna, jednak prawdopodobnie nie zdążyli jeszcze niczego ukraść. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do KMP w Płocku, gdzie zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie dokonania włamania, natomiast 28-latek usłyszy dodatkowo zarzut usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Za usiłowanie włamania i czynnej napaści na funkcjonariusza w Kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …