Historia psa Cywila ma swój dalszy ciąg

W maju 2017 roku inspektor ds. ochrony zwierząt w OTOZ Animals Anna Dominiak poinformowała redakcję Tygodnika Płockiego, że odebrany został właścicielce wychudzony z wrośniętym łańcuchem w grzbiet pies Cywil, który od tamtej pory jest pod opieką obrońców zwierząt i wciąż czeka na dom.
Pies został odebrany właścicielce kilka miesięcy temu. – Rany fizyczne się zagoiły, z psychiką też już jest dobrze. Cywil, gdy do nas trafił, był agresywny, dlatego była właścicielka tłumaczyła się, że koniecznością było upięcie zwierzaka w taki sposób łańcuchem – wyjaśnia Anna Dominiak.
Pod opieką obrońców zwierząt Cywil bardzo się uspokoił, od czerwca nie ma żadnych napadów agresji. Teraz ma 12 lat i swój sposób bycia, który trzeba uszanować. Dzięki opiece coraz bardziej otwiera się na ludzi.
W lutym odbyła się w sądzie rozprawa. Była właścicielka Cywila dostała wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz nawiązkę 1500 zł na rzecz OTOZ Animals i pokrycie kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny.
Dziś pies jest w bardzo dobrym stanie, ale niestety nie ma stałego domu. Czeka na nowego właściciela i miejsce dla siebie. Jest przyjazny, choć po przejściach, ma swoje przyzwyczajenia. Na pewno potrafi odwdzięczyć się za miłość.
Jednocześnie Anna Dominiak apeluje, żeby mieszkańcy Płocka umożliwili obrońcom zwierząt pomaganie, i czekają na 1 proc. podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS 0000069730 i dopisać: Cel szczegółowy: Inspektorat w Płocku, a pieniądze na pewno trafią w odpowiednie ręce.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …