Handel nielegalnymi papierosami

Płoccy policjanci zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów i ponad pół kilograma krajanki. Funkcjonariusze od początku roku zabezpieczyli już łącznie blisko 1000 paczek papierosów i zatrzymali 10 osób.
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z płockiej komendy ustalili mężczyznę, który na targowisku w Drobinie może handlować papierosami bez polskich znaków akcyzy. – Funkcjonariusze pojechali do Drobina, gdzie zatrzymali 48-letniego Ormianina. Mężczyzna przy sobie i w swoim samochodzie miał łącznie 404 paczki papierosów i 0,55 kilograma krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. Ormianin został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku, gdzie został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do posiadania tych papierosów – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
W wyniku dalszych czynności ustalono wartość opłat z tytułu podatków i opłat celnych. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu podatku VAT i akcyzy oraz opłat celnych wyniosłyby łącznie blisko 10 tysięcy złotych. – Po przesłuchaniu mężczyzny materiały zgromadzone w sprawie zostały przekazane do Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, gdzie zostaną wykonane dalsze czynności – dodaje Krzysztof Piasek.
Od początku 2018 roku płoccy policjanci wszczęli 10 postępowań w sprawie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W ramach tych spraw zabezpieczyli oni blisko 1000 paczek papierosów oraz około kilograma krajanki tytoniowej i zatrzymali 10 osób.

fot. KMP w Płocku
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …