Grozi mu nawet osiem lat więzienia

Funkcjonariusze zajmujący się ściganiem przestępstw o charakterze gospodarczym z Komendy Miejskiej Policji w Płocku ustalili i zatrzymali płocczanina, który oferował w internecie części komputerowe. Części te jednak nigdy nie trafiły do osób, które za nie zapłaciły.
Od początku ubiegłego roku do funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą napływały informacje o oszustwach przy zakupie części komputerowych i komputerów w internecie. – Do komendy wpływały zgłoszenia od osób, które mimo wysłania pieniędzy za zakupione komputery lub części komputerowe, nie otrzymywały zamówionych przedmiotów – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. sztab. Krzysztof Piasek. – W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej oraz poczynionych ustaleń policjanci 4 lutego zatrzymali 31-letniego mężczyznę, mieszkańca Płocka.
W mieszkaniu, w którym doszło do zatrzymania, policjanci ujawnili profesjonalny sprzęt komputerowy, dzięki któremu oszust mógł prowadzić swoją przestępczą działalność. Były to komputery o dużych pojemnościach pamięci, jeden z ujawnionych komputerów był chłodzony cieczą. – Policjanci zabezpieczyli cały sprzęt komputerowy, natomiast mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Zakładu Karnego w Płocku, gdzie miał do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa. Do tej pory płoccy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu siedemnastu zarzutów oszustwa, jednak sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż do Komendy Miejskiej Policji w Płocku z całej Polski napływają informacje dotyczące oszustw przy zakupie komputerów i części komputerowych. Mężczyzna przyznał się do wszystkich przedstawionych mu do tej pory zarzutów – dodaje Krzysztof Piasek.
Za oszustwo w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …