Funkcjonariusze uniewinnieni

Łódzki Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok uniewinniający dla policjantów, którzy w latach 2001–2004 prowadzili śledztwo w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika.
Chodzi o Remigiusza M. i Macieja L. Pierwszy z nich był szefem grupy dochodzeniowo-śledczej w komendzie wojewódzkiej w Radomiu. Drugi to policjant z Płocka, który wchodził w skład tej grupy. Obu policjantom prokuratura zarzuciła niedopełnienie obowiązków służbowych, co mogło doprowadzić do śmierci Krzysztofa Olewnika. W grudniu ubiegłego roku płocki Sąd Okręgowy uniewinnił obu policjantów. Apelacje złożyli zarówno prokuratura, jak i pełnomocnik siostry zamordowanego Krzysztofa Olewnika.
W ubiegłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał prawomocny wyrok uniewinniający obu policjantów. Wcześniej prokurator, który wnioskował o skierowanie sprawy do ponownego rozpoznania, wniósł o umorzenie postępowania ze względu na przedawnienie się stawianych obu oskarżonym zarzutów. Łódzki sąd podkreślił, że do przedawnienia doszło w sierpniu tego roku, już na etapie postępowania odwoławczego. Wobec tego jedynym możliwym wyjściem było podtrzymanie w mocy wyroku uniewinniającego wydanego pod koniec ubiegłego roku. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …