Fałszywe zbiórki pod szyldem PCK

Ktoś podszywa się pod pracowników Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku i organizuje bezprawnie zbiórki odzieży oraz innych artykułów w imieniu PCK. Sytuacja taka miała miejsce kilka dni temu. M. in. w czwartek i piątek (27 – 28 lipca) na osiedlu Imielnica, przy ulicach Słonecznej i Południowej. – To bezprawne wykorzystanie naszego wizerunku, jak i znaku chronionego prawem – napisała do naszej redakcji Danuta Lewandowska, dyrektor Biura Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Płocku.
Zdarzenie zaniepokoiło wolontariuszy współpracujących z płocką organizacją. Zgłosili problem do Straży Miejskiej. Osoba, która organizowała nielegalną zbiórkę w Imielnicy została wylegitymowana przez patrol Straży Miejskiej. Potwierdziły się przypuszczenia, stąd w zeszły piątek sprawa została skierowana do Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
Nie wiadomo, czy nie dochodziło wcześniej do podobnych incydentów. W związku z zaistniałą sytuacją Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku informuje, że nie organizuje zbiórek o charakterze „objazdowym”.
Otrzymaliśmy również informację, że aktualnie niepotrzebną, czy zalegającą w domu odzież, jak również wszelkiego rodzaju sprzęt domowy płocczanie mogą składać do wystawionych pojemników oznaczonych charakterystycznym znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża, bądź znakiem Eko-Textil. Z tą firmą PCK obecnie współpracuje.
Warto być rownież wyczulonym na wszelkiego rodzaju akcje i działania, które organizowane są w naszym otoczeniu lub do których jesteśmy angażowani. Niestety, zdarza się, że nasza chęć pomocy innym jest zwyczajnie wykorzystywana, a przez to pomoc rzeczowa nie trafia do osób, które naprawdę potrzebują wsparcia.

BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Oszust próbował okraść płocczankę

Niewiele brakowało, żeby mieszkanka straciła oszczędności zgromadzone na koncie w banku. Wszystko wydarzyło się we …