Dwoje zatrzymanych

W ubiegłym tygodniu gostynińscy policjanci zatrzymali dwie osoby, u których znaleźli papierosy i alkohol bez znaków akcyzy. Do obu zatrzymań doszło w poniedziałek, 28 lipca.
Na posesję 39-letniej mieszkanki gminy policjanci z zespołu do walki z przestępstwami gospodarczymi i korupcją trafili już drugi raz w tym roku. – W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli ponad 1300 paczek papierosów ukrytych między innymi w pojemnikach po farbie czy zamrażalniku. Tym razem zabezpieczone przez policjantów papierosy powodują uszczuplenie akcyzy na kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym kobiecie grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji st. sierż. Dorota Słomkowska.
Jeszcze tego samego dnia policjanci odwiedzili 54-letniego mieszkańca Sannik. W jego domu również zabezpieczyli nielegalny tytoń, kilka litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz papierosy, które sam wytwarzał i wprowadzał do obrotu. Za wykroczenie skarbowe grozi mu wysoka grzywna.
Nielegalne towary zostały przekazane do urzędu celnego. (jac)
fot. KPP w Gostyninie

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …