fot. Dariusz Ossowski

„Diabeł” na ławie oskarżonych

Przed płockim Sądem Okręgowym ruszył proces 26–letniego płocczanina Damiana K. „Diabeł”, bo tak mówią na niego znajomi, jest oskarżony o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć 19–letniego Piotra W. Oskarżonemu grozi nawet dożywocie. Damian K. nie przyznaje się do winy.
W pierwszym dniu procesu Damian K. wysłuchał aktu oskarżenia, zeznawali biegły lekarz i świadkowie. „Diabeł” nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. W gmachu Sądu Okręgowego w Płocku pojawili się też rodzice Piotra W., którzy są oskarżycielami posiłkowymi. Matka Piotra W. cały czas na sali sądowej trzymała w rękach oprawione w ramę czarno-białe zdjęcie syna, przepasane kirem.
Z wyjaśnień biegłego lekarza wynika, że Piotr W. zmarł na skutek niewydolności krążeniowo-oddechowej, która była spowodowana obrzękiem mózgu. A obrzęk mózgu został spowodowany urazem tyłu głowy, m.in. pęknięciem kości podstawy czaszki. Zdaniem biegłego takie urazy mogły powstać przy upadku i uderzeniu tyłem głowy o twarde podłoże. Piotr W. miał także obrażenia twarzy, m.in. rozciętą wargę. Według biegłego mógł być to efekt uderzenia pięścią albo łokciem.
Do tragicznego zdarzenia doszło w Płocku w nocy z 20 na 21 czerwca ubiegłego roku. Piotr W. zmarł w szpitalu 22 czerwca. O tym co się wydarzyło w czerwcową noc opowiadała Dagmara K. To właśnie do niej, do Płocka, przyjechał z Łodzi Piotr W. Z zeznań Dagmary K. wynika, że miesiąc wcześniej oboje poznali się na jednym z portali społecznościowych. Korespondowali ze sobą i w końcu postanowili spotkać się w „realu”.
– Odebrałam Piotra z dworca PKS. Pojechaliśmy do mnie do domu. Siedzieliśmy, rozmawialiśmy, a wieczorem postanowiliśmy pójść na miasto – mówiła Dagmara K. Punktem docelowym były Tumy, czyli schody na Wzgórzu Tumskim przy amfiteatrze, miejsce często odwiedzane przez młodych ludzi. Po drodze spotkali znajomych Dagmary K. i kupili kilka piw.

(gsz)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …