CBŚP ściga przemytników narkotyków

ęść z 13 osób podejrzanych o przemyt oraz sprzedaż znacznych ilości narkotyków. Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji jest to efekt wielu miesięcy śledztwa prowadzonego wspólnie przez CBŚP i Prokuraturę Krajową. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy przez kilka lat mogli wprowadzić do obrotu prawie 450 kg narkotyków, o łącznej „czarnorynkowej” wartości ponad 5,5 mln zł.
Policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Krajową prowadzą śledztwo dotyczące przemytu oraz sprzedaży w hurtowych ilościach narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że w latach 2009-2016 z Niemiec do Polski były przemycane różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe, tj.: marihuana, amfetamina, heroina, ecstasy oraz kokaina. – Wszystko wskazywało na to, że przemycone narkotyki głównie trafiały na teren województwa mazowieckiego i łódzkiego. Dlatego też policjanci CBŚP skupili się głównie na osobach z tych rejonów. Trop doprowadził ich do Łodzi oraz Płocka. Tam też zostały przeprowadzone działania, podczas których zatrzymano 12 osób. Dodatkowo jedna osoba została doprowadzona z aresztu śledczego. Niektórzy z podejrzanych byli w przeszłości karani, m.in. za przestępstwa narkotykowe, groźby karalne, pobicia. Według śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu prawie 450 kilogramów narkotyków, o łącznej „czarnorynkowej” wartości ponad 5,5 miliona złotych – informuje portal policja. pl.

Reklama

W trakcie czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar między innymi trzy samochody osobowe oraz pieniądze.
W oparciu o zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy prokuratorzy Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej ogłosili zatrzymanym zarzuty. Grozi im odpowiedzialność za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt do Polski, a także obrót znacznymi ilościami narkotyków, z czego mogli sobie uczynić stałe źródło dochodu. – Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokuratorzy skierowali do Sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 10 podejrzanych. W toku śledztwa prowadzonego przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej ustalono, że między innymi na terenie Łodzi działała zorganizowana grupa przestępcza o charakterze międzynarodowym. Jej członkowie trudnili się dokonywaniem oszustw metodą na tzw. policjanta oraz wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków – informuje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

(jac)
fot. cbsp. policja. pl

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …