Autobusowy kieszonkowiec zatrzymany

Od listopada ubiegłego roku pasażerowie autobusów płockiej Komunikacji Miejskiej zgłaszali kolejne kradzieże portfeli z gotówką i dokumentami. W ubiegłym tygodniu policjantom udało się w końcu złapać sprawcę tych kradzieży.
Według policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu za wszystkimi autobusowymi kradzieżami stał 46-letni mieszkaniec Warszawy. Już wcześniej był karany za podobne przestępstwa dokonywane w stolicy. We wrześniu ubiegłego roku wyszedł z więzienia. – Po wyjściu wrócił do przestępczej działalności i w listopadzie przyjechał do Płocka. W czwartek 29 stycznia został zatrzymany przez płockich funkcjonariuszy – mówi rzecznik prasowy płockiej policji asp. sztab. Krzysztof Piasek.
Policjanci podejrzewają 46-latka o dokonanie dwunastu kradzieży kieszonkowych. Jednak to nie jedyne przestępstwa jakich się dopuścił. Mężczyzna niszczył dokumenty, które znajdował w skradzionych portfelach. – Podejrzany usłyszał w sumie 23 zarzuty dotyczące kradzieży i niszczenia dokumentów – dodaje Krzysztof Piasek. Za dokonanie kradzieży kodeks karny przewiduje karę 5 lat więzienia. Za niszczenie dokumentów można spędzić za kratami do 2 lat. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Amerykański żołnierz” i „chirurg” oszukali płocczanki

Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Nie są to już siermiężnie podrabiane …