Areszt dla sprawcy wypadku drogowego

Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował o aresztowaniu 34-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Ciachcinie.
Do wypadku doszło 1 grudnia na drodze krajowej nr 60 w Ciachcinie. – Kierujący samochodem opel vectra 34-latek z powiatu żuromińskiego wykonywał manewr wyprzedzania i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem opel astra. W wyniku zderzenia pojazdów na miejscu zginął kierowca astry, natomiast pasażerowie z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Sprawca wypadku uciekł z miejsca – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
W wyniku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania – ukrywał się w kotłowni. Został doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że sprawca wcześniej był karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym i w związku z tym miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. – Zatrzymany został przesłuchany przez prokuratora. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Wczoraj Sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 – dodaje Krzysztof Piasek.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …