20-latek zaatakował w Jagiellonce. Rodzice zaniepokojeni

W Zespole Szkół nr 6, czyli w popularnej Jagiellonce, doszło do przepychanki, w wyniku której jeden z uczniów szkoły został ranny. Na miejscu interweniowała policja. Okazało się, że agresorem był 20-letni mężczyzna, któremu już postawiono zarzuty.
Doniesienia o awanturze potwierdził oficer prasowy płockiej komendy asp. szt. Krzysztof Piasek. – We wtorek, 23 października około godz. 8.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o awanturze w Jagiellonce. Wysłaliśmy tam nasz patrol. Na miejscu policjanci zastali jednego z uczniów, który był opatrywany. Z naszych ustaleń wynika, że na szkolnym korytarzu doszło do kłótni pomiędzy 18-letnim uczniem szkoły i 20-letnim napastnikiem. Podczas awantury pomiędzy dwójką mężczyzn w obronie 18-latka stanął jego kolega. W czasie kłótni to właśnie uczeń, który wstawił się za kolegą został ugodzony w rękę ostrym narzędziem. Mężczyzna został ranny, przewieziono go do szpitala, gdzie opatrzono ranę – mówi asp. szt. Krzysztof Piasek. – Do awantury miało dojść z powodu dziewczyny, z którą niegdyś umawiał się zarówno jeden, jak i drugi z mężczyzn. Sprawca sam zgłosił się na policję i został już przesłuchany. Postawiono mu dwa zarzuty – z art. 190 kk oraz z art. 157 par. 2 – dodaje asp. szt. Krzysztof Piasek. Przypominamy, że pierwszy z artykułów dotyczy gróźb karalnych, natomiast drugi brzmi „Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
W związku z tą sytuacją do naszej redakcji zgłaszały się osoby, które nie kryły swojego niepokoju.

Eliza Kinalska
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Kłopoty 94-latka

Gostynińscy ukrócili proceder rozprowadzania nielegalnego alkoholu i papierosów w gminie Gostynin. Kilka dni temu policjanci …