Najnowsze informacje

Zniknie asfaltowe boisko przy Hermana

Tylko do 8 lutego Urząd Miasta czeka na oferty w przetargu na zagospodarowanie boiska przy ulicy Hermana. Inwestycja ma być realizowana w ramach zadania „Tereny zielone i parki rekreacyjne”.
Zniszczone asfaltowe boisko, otoczone asfaltowym pasem – bieżnią, wkrótce zniknie. Zwycięzca przetargu będzie miał czas do końca października tego roku na przebudowanie tego fragmentu osiedla Tysiąclecia.
Wykonane zostaną alejki spacerowe z nawierzchnią ze żwiru i kostki betonowej. Będzie też fontanna w formie dysz – podobna do tej na Podolszycach Południe. Powstanie również plac zabaw z nawierzchnią poliuretanową oraz parking z 15 miejscami postojowymi o nawierzchni z płyt ażurowych.
Nie zabraknie elementów małej architektury – ławek, drewnianych leżaków, koszy na śmieci, oświetlenia parkowego.
Nie zabraknie też nasadzeń zieleni. Posadzonych zostanie 18 drzew: brzóz, kolonów tatarskich, jabłoni i surmii bignoniowych oraz 402 krzewy: jałowce, pigwowce, kosodrzewina, róże okrywowe, tawuły japońskie, pęcherznice kalinolistne, hortensje bukietowe oraz lilaki.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe …

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …