Zniknęło stare, asfaltowe boisko przy ul. Hermana

Firma Jarmar z Łącka przebudowuje stare boisko przy ulicy Hermana w osiedlowy skwer. Trwa sadzenie drzew i innych roślin.
Koszt robót to 1 414 500 złotych brutto. Warto dodać, że przetarg udało się rozstrzygnąć dopiero po zwiększeniu środków na realizację zadania. Początkowo Urząd Miasta dysponował kwotą 792 000 złotych. Kolejne przetargi były unieważniane, ponieważ potencjalni wykonawcy oczekiwali kwot dwukrotnie wyższych.
Inwestycja jest realizowana w ramach zadania „Tereny zielone i parki rekreacyjne”.
Wykonane zostały alejki spacerowe z nawierzchnią ze żwiru i kostki betonowej. Będzie też fontanna w formie dysz – podobna do tej na Podolszycach Południe. Powstanie również plac zabaw z nawierzchnią poliuretanową oraz parking z piętnastoma miejscami postojowymi o nawierzchni z płyt ażurowych.
Nie zabraknie elementów małej architektury – ławek, drewnianych leżaków, koszy na śmieci, oświetlenia parkowego.
Trwa sadzenie drzew i innych roślin. W sumie posadzonych zostanie osiemnaście drzew: brzóz, kolonów tatarskich, jabłoni i surmii bignoniowych oraz 402 krzewy: jałowce, pigwowce, kosodrzewina, róże okrywowe, tawuły japońskie, pęcherznice kalinolistne, hortensje bukietowe oraz lilaki.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Kolejne drogi rowerowe w Płocku Na Broniewskiego i Mostowej

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej w ciągu al. Broniewskiego oraz kolejnej – wzdłuż ul. Mostowej. …