Znamy wyniki ekspertyzy Grabówki

Znane są już wyniki ekspertyzy ulicy Grabówka w rejonie czynnego osuwiska. Na odcinku 150 metrów ulica przebiega po byłych dzikich wysypiskach śmieci i gruzu. Państwowy Instytut Geologiczny zalecił wykonanie w tym miejscu drenażu i wzmocnienia brzegu Wisły żwirowymi kolumnami. Inwestycja ma kosztować minimum 10 mln zł.
O osuwiskach w rejonie ulicy Grabówka jest głośno od kilku lat. Jednak w tym roku, po ulewnych deszczach i powodzi sytuacja stała się bardzo poważna: – Rejon osuwiska uzupełniamy, zasypujemy piaskiem i chcemy utrzymać w jak najlepszym stanie. Wiosną przyszłego roku zacznie się remont – mówi zastępca prezydenta Płocka Dariusz Zawidzki.
– Otrzymaliśmy ekspertyzę z Państwowego Instytutu Geologicznego. Wynika z niej, że na odcinku 150 m Grabówka posadowiona jest na byłych dzikich wysypiskach śmieci i gruzu sięgających aż siedmiu metrów głębokości. Geolodzy zalecili wykonanie w rejonie osuwiska drenażu przebiegającego prostopadle do brzegu Wisły oraz wzmocnienie korpusu drogi za pomocą kolumn żwirowych o głębokości do 10 m – dodaje prezydent Płocka Mirosław Milewski.
Inwestycja ma kosztować przynajmniej 10 mln zł. Koszt będzie zależał od rozwiązania, jakie przyjmie projektant. Do wiosny Urząd Miasta ma dysponować projektem, a po wiosennym ustabilizowaniu stanu wód zacznie się przebudowa ulicy. Początkowo ruch będzie się odbywał wahadłowo. Jednak w kulminacyjnym momencie prac ulica zostanie zamknięta na około dwa miesiące.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rozbudowa Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W czerwcu 2019 zakończą się prace budowlane W płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają intensywne prace, …

Odnawialne źródła energii na placówkach oświatowych

Tylko do 10 sierpnia spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm na dostarczenie …