Zlikwidują dziury na Wyszogrodzkiej

Pomiędzy Podolszycami a Imielnicą
W najbliższych dniach powinien się rozpocząć remont ulicy Wyszogrodzkiej na odcinku pomiędzy Podolszycami i Imielnicą. Roboty i tym samym utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca sierpnia.
25 czerwca minął termin składania ofert przez firmy, które chcą przeprowadzić remont ulicy Wyszogrodzkiej na odcinku pomiędzy Podolszycami a Imielnicą.
– Trzeba jasno powiedzieć, że to tylko remont, który ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku Wyszogrodzkiej. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia, chodnik z kostki zastąpi betonowe płyty, po których do tej pory chodzą piesi. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej z Harcerską zostanie tak przebudowana, by można ją było wykorzystać po wybudowaniu drugiego pasa ulicy Wyszogrodzkiej. Remont ma potrwać do końca sierpnia — mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Małgorzata Witczewska.
Dwa lata temu został wyremontowany odcinek Wyszogrodzkiej od Imielnicy do granic miasta. Roboty prowadzono także latem. Warto żeby kierowcy wyjeżdżający z Płocka w kierunku Warszawy korzystali z ulicy Otolińskiej, tym bardziej że za kilkanaście dni powinna się zakończyć budowa ronda w Boryszewie. Dla ruchu lokalnego wygodnym objazdem z Podolszyc będą ulice Jana Pawła II, Mazura, Grabówka, Korczaka i Harcerska.
Budowa drugiego pasa Wyszogrodzkiej pomiędzy Podolszycami i Imielnicą prawdopodobnie rozpocznie się w przyszłym roku.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …