Najnowsze informacje

Zakończyła się przebudowa

Pomimo padającego śniegu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 przetestowali zabawki na oddanym do użytku odnowionym ogródku jordanowskim przy al. Kilińskiego.
Uroczyste otwarcie nowoczesnego placu zabaw odbyło się we wtorek, 11 grudnia. Inwestycja kosztowała 2 mln złotych. Sfinansowały ją wspólnie Urząd Miasta oraz PKN Orlen, który na zabawki przeznaczył 250 tysięcy złotych.
Pierwszym etapem zagospodarowania na nowo ogródka jordanowskiego było oddanie rok temu pierwszego miejskiego Orlika. Teraz z nowoczesnego placu zabaw mogą także korzystać maluchy. Dla nich przygotowano huśtawki, piaskownice, drabinki, labirynty, konstrukcje linowe. W drugiej części placu, za Orlikiem, powstały ścianka wspinaczkowa oraz rampa dla początkujących skejtów.
– To wszystko na bezpiecznej nawierzchni. Materiały są najwyższej jakości, jaką mogliśmy zaproponować w tej cenie. Powstał parking, wymienione jest ogrodzenie. Ocieplony został budynek świetlicy. Wokół Orlika powstała ścieżka rowerowa. Mam nadzieję, że dzieci będą mogły bawić się bezpiecznie na odnowionym placu zabaw – mówił dyrektor ratuszowego Wydziału Inwestycji i Remontów Cezary Guzanek.
Zadowolenia z zakończenia przebudowy ogródka jordanowskiego nie krył także prezydent Płocka. – To jeden z tych elementów, w których widać efekty współpracy miasta z Orlenem – mówił Andrzej Nowakowski.
Na kolejne propozycje współpracy ze strony Urzędu Miasta oczekuje dyrektor wykonawczy do spraw marketingu i komunikacji korporacyjnej PKN Orlen Leszek Kurnicki. Deklaruje on, że koncern jest zainteresowany powstawaniem w Płocku miejsc wypoczynku dla dzieci i dorosłych.    (jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe …

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …