fot. J. Danieluk

Wspólna inwestycja MZD i Fortum

W kwietniu przyszłego roku powinna zakończyć się rozbudowa ulic Na Skarpie i Polnej, chociaż wykonawca – firma Waskop – zapowiada, że wszystkie prace wykona w tym roku. Roboty mają kosztować ponad 2,1 mln złotych.
W tej chwili roboty prowadzone są u zbiegu ulic Na Skarpie i Polnej. – To wspólne przedsięwzięcie Miejskiego Zarządu Dróg i Fortum. MZD odpowiada za branżę drogową, Fortum układa stoją infrastrukturę – mówi Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Prace prowadzone są na razie u zbiegu ulicy Na Skarpie, gdzie jeszcze do niedawna nawierzchnia była z betonowych płyt, z ulicą Polną, gdzie ekipy budowlane doszły do skrzyżowania z ulicą Jasną. Na tym odcinku układana jest już podbudowa pod jezdnię. Ulica Polna zostanie wybudowana na całej swojej długości. Budowlańcy muszą zdemontować stare chodniki i nawierzchnię jezdni z płyt betonowych. Trzeba także usunąć wszelkie kolizje z podziemną infrastrukturą energetyczną i telefoniczną. Oprócz wybudowania nowej nawierzchni zostanie zamontowane oświetlenie uliczne. – Nawierzchnia na skrzyżowaniach ulicy Polnej z Jasną i Kwiatową będzie podniesiona. Prace są planowane do końca kwietnia przyszłego roku, ale wykonawca deklaruje, że wszystkie roboty zrealizuje jeszcze w tym roku – dodaje Hubert Woźniak. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …