Najnowsze informacje

Uwaga na zmiany w ruchu

Rozpoczęła się budowa ronda z prawdziwego zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Dobrzyńskiej i Medycznej. Koszt inwestycji to 1 903 942,68 zł brutto. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem ruszyły prace budowlane na skrzyżowaniu ulic Dobrzyńskiej i Medycznej na Winiarach. W miejsce tymczasowego ronda wyznaczonego przez plastikowe barierki powstanie prawdziwa wyspa. – Na przełomie 2013/14 r. będą realizowane prace związane z przebudową i usunięciem kolizji w infrastrukturze podziemnej w branżach: wodociągowej, sanitarnej, centralnego ogrzewania, teletechnicznej i energetycznej. To pierwszy etap prac. Wiosną rozpocznie się etap drugi, zostaną wykonane roboty w branży drogowej. Powstaną: wyspa centralna, nowa nawierzchnia jezdni w rejonie skrzyżowania oraz dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nowe rondo będzie także doświetlone i zastąpi tymczasowe rondo wytyczone pod koniec 2011 r., które usprawniło ruch w tej części miasta – informuje Konrad Kozłowski z zespołu spraw medialnych Urzędu Miasta.
Inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą nowego ronda jest firma Darbud z Białej. Cała inwestycja ma się zakończyć do 30 czerwca 2014 roku. W pierwszym etapie swoje prace wykonają także firmy, które w rejonie skrzyżowania mają swoje sieci infrastruktury podziemnej. W tym czasie u zbiegu ulic Dobrzyńskiej i Medycznej będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Ruch odbywa się po drodze tymczasowej z płyt betonowych oraz objazdem przez ul. Polskiego Czerwonego Krzyża.    (jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe …

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …