Trwa przetarg na remont ul. Harcerskiej

Przed mieszkańcami Borowiczek kolejny etap remontu ulicy Harcerskiej. Prace mają się rozpocząć w kwietniu i potrwać do połowy października.
Na razie w Urzędzie Miasta trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji. Komisja przetargowa otworzyła 4 oferty. Trwa ich weryfikacja. Inwestycję chcą realizować firmy: Strabag – za kwotę 8,7 mln złotych, Lipowski – za kwotę 8,5 mln złotych, Przedsiębiorstwo Robot Drogowych i Budowlanych z Gostynina – za kwotę 8,4 mln złotych oraz Kobylarnia – za kwotę 9,1 mln złotych. Wkrótce powinniśmy poznać decyzję komisji przetargowej, która wyłoni wykonawcę.
Pod koniec ubiegłego roku wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zatwierdził listę dotacji na remont dróg lokalnych na ten rok. Na dwunastej pozycji znalazł się remont ulicy Harcerskiej w Płocku.
W ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” w tym roku pozytywną decyzję uzyskało 38 wniosków. To 17 dróg powiatowych i 21 gminnych. W obu kategoriach do podziału jest po 38,2 mln złotych.
Ulica Harcerska będzie remontowana na odcinku ponad półtora kilometra od kościoła w Imielnicy do skrzyżowania z ulicą Wiejską. Robotami nie będzie objęte w ramach tego zadania skrzyżowanie ulic Wyszogrodzkiej i Harcerskiej, na którym planowane jest wybudowanie ronda. Wkład własny miasta to kwota 4 627 132 zł, a dotacja wynosi 3 mln złotych. To jednak nie cały koszt robót. Około półtora miliona złotych wyłożą jeszcze Wodociągi Płockie.
Roboty będą kompleksowe. Prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej i sanitarnej zrealizują Wodociągi Płockie. Powstaną nowe chodniki, droga rowerowa, oświetlenie i nowa nawierzchnia jezdni.
Warto dodać, że do tej pory na skrzyżowaniu ulic Harcerskiej, Korczaka i Pocztowej w Borowiczkach wybudowane zostało rondo. Wyremontowano także dwa fragmenty ulicy Harcerskiej – od ulicy Wiejskiej do ronda i od ronda do ulic Borowickiej i Raczkowizna.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …