Trwa przebudowa nabrzeża wiślanego

Blisko 32 miliony złotych ma w sumie kosztować przebudowa nabrzeża wiślanego od ulicy Kawieckiego do plaży za Morką. Jak zapewniają władze miasta budowa nie przeszkodzi w organizacji letnich festiwali nad Wisłą, chociaż będzie to wyzwanie zarówno dla organizatorów, jak i służb ratunkowych zabezpieczających imprezy.
Pomimo zimowej aury w ubiegłym tygodniu trwały prace związane z pogłębianiem portu jachtowego. – Jest już zabita w dnie rzeki ścinka, która będzie chroniła falochron, po którym będzie można spacerować. Falochron będzie też chronił port przed cofająca się falą – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Ten falochron będzie miał 73 metry długości i 5,5 m szerokości. Drugi falochron powstanie w miejscu istniejącej ostrogi. Będzie miał 60 metrów długości i 5,5 m szerokości. Będzie wyposażony w slip do wodowania i wyciągania łodzi. Przebudowany port ma pomieścić nawet około 130 łodzi, jednak jak zaznacza zastępca prezydenta Jacek Terebus, budowa pomostu do cumowania leży w gestii klubu żeglarskiego Morka.
Jak wyjaśniał prezydent Andrzej Nowakowski dziś trwa budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z podczyszczalnią wód deszczowych oraz ścieżki biegowej wokół zalewu Sobótka.
Płocki Urząd Miasta starał się o 20 mln złotych unijnego dofinansowania na remont nabrzeża wiślanego. Niestety płocki projekt nie otrzymał dofinansowania z puli środków na rewitalizację i do tej pory środków nie udało się pozyskać.

Zobacz kolejny artykuł

Rewitalizacja płockiej Starówki

Rozpoczęła się rewitalizacja kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje miasto pozyskało bezzwrotne dofinansowanie …