Najnowsze informacje

Trwa budowa najdłuższej ścieżki

Firma Lipowski buduje już ścieżkę rowerową R-1, która połączy Podolszyce z centrum miasta. Koszt inwestycji to ponad 8,5 mln złotych, z czego około 3 mln złotych wynosi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
Droga będzie się rozpoczynać na Podolszycach przy Panoramie Płockiej i ciągnąć aż do Teatru Dramatycznego. Część kosztów pokryją Wodociągi Płockie. Oprócz budowy drogi rowerowej zaplanowano przebudowę chodników, skrzyżowań, zjazdów, zatok autobusowych, postojowych oraz kanalizację. Na pewnych odcinkach będzie przebudowywane oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna.
Wykonawca rozpoczął prace kilka dni temu. Zakończenie robót zaplanowano na 30 maja 2018 roku. Trasa rowerowa będzie biegła po prawej stronie ulicy Wyszogrodzkiej w kierunku centrum miasta, wykorzystany zostanie między innymi szlak rowerowy za ekranami dźwiękochłonnymi. Dojdzie do skrzyżowania z ulicą Graniczną. Następnie będzie biegła wzdłuż al. Piłsudskiego i Al. Jachowicza, cały czas po prawej stronie w kierunku centrum. Inwestycja zakończy się przy Al. Kobylińskiego, gdzie jest już wybudowany fragment ścieżki rowerowej.
Droga rowerowa ma mieć długość ponad 5 kilometrów. Będzie miała asfaltową nawierzchnię. Droga R-1 będzie głównym elementem systemu roweru miejskiego, który ma zostać uruchomiony latem przyszłego roku. Właśnie kończą się konsultacje społeczne w sprawie systemu roweru miejskiego. Na początek ma to być 25 stacji z 250 rowerami. Ze strony miasta za obsługę systemu będzie odpowiadał Miejski Zarząd Dróg. W przetargu zostanie wybrany – na 3 lata – operator, którego zadaniem będzie obsługa stacji, w tym naprawa i konserwacja jednośladów czy ich transport pomiędzy stacjami, gdy na jednej z nich będzie zbyt mało rowerów.
Obecnie jest w Płocku ponad 50 kilometrów ścieżek rowerowych. Do przyszłego roku ich długość wzrośnie do blisko 80 kilometrów. Ścieżki rowerowe są budowane wzdłuż ulic Portowej i Popłacińskej, Przemysłowej, Kostrogaj, Wiadukt, Harcerskiej i al. Roguckiego.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Największa inwestycja oświatowa w tym roku

Rozpoczął się remont Miejskiego Przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek 14. Przedszkole ma być gotowe …

Rewitalizacja płockiej Starówki

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście. Na te inwestycje pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie …